Connect
Yukarı çık

EDİTÖRDEN

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

YOLUNU YOL BİLDİK KENDİMİZE…

İslam coğrafyası sanki hiç bitmeyecekmiş bir kışı yaşarken baharın yakın olduğunun müjdecisi oldu. İslam coğrafyasına donan hafızasını hatırlattı. Müslümanlara tarih boyunca insanlığın saadeti için çalıştığını, yer yüzünde adaletin hakim olması için var olduğunu, kıyamete kadar devam edecek “Hak ile batıl” arasında devam edecek olan mücahedeyi gelecek nesillere aktarması gerektiğini yaşamı boyunca her yerde ve her şartta anlattı, anlattı, anlattı.

Bizler ona “Hocamız” dedik.

Herkese, her coğrafyaya hoca oldu.

Tüm mazlumlara umut oldu.

Tarihin şanlı sayfalarına selam etti ve geleceğe dair “Yeni Bir Dünya”yı kurmaya doğru tekebbürden uzak ama yer yüzünde Allah’ın halifesi olmanın vakuru ile

yürüdü, yürüdü, yürüdü.

Yaşadığı çağı anlayarak bir Müslümanda olması gereken cihad şuuruyla yaşamını süren Hocamız Prof. Dr. Necmeddin Erbakan, ilmi alandan tut siyasete, siyasetten insan ilişkilerine kadar edindiği meziyetlerle Osmanlı’nın tarihten çektirilmesinden sonra başsız kalan ve dünyanın her coğrafyasında zulüm gören Müslümanlar için iyi bir örnek oldu.

Erbakan hocamızın yapıp etmeleri ile nebevi bir nefes oldu demirle örülmüş çağa.

Yenilmişlik duygusu yaşayan Müslümanlara yeniden dünyaya yön verebileceğini gösterdi. Hedefsiz bırakılanlara yeniden hedef çizdi.

Erbakan Hocamız yeri geldi bir Hz. İbrahim (as) gibi batıla karşı tek başına bir ümmet oldu.

Erbakan Hocamız yeri geldi bir Hz. Yusuf (as) gibi üzerine atılan iftiralara rağmen iman verildiğinde yine toplum ve insanlık için rahat olacak kamu hizmeti yaptı.

Erbakan Hocamız yeri geldi bir Hz. Musa (as) gibi

firavunun sarayından, Siyonizm hapishanesinden tüm dünyaya tüm firavunların geçici olduğunu, tüm batıl sistemlerin tek bir kelebeğin kanat çırpmasıyla yıkılabileceğini ispat etti.

Erbakan Hocamız yeri geldi, Hz. İsa (as) gibi bir toplumu aydınlığa çıkaracak sözü ifade edip bu dünyadan geçti.

ELİF ÖRS

Devamı Maaile Dergi Şubat Sayısında…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel