Connect
Yukarı çık

Editörden – Emin Adımlarla

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Bir Kasım ayına daha ulaştık. Kasım Milli Gazete ailesine Maaile Dergisi’nin katıldığı ay. Bu sayı bizim için bir muştu, doğum ve umut ayıdır bu sebeple. Yayın hayatımızın 6. senesi. Biliyoruz, ekonomik sıkıntıların sürekli olduğu bir ülkede yayıncılık yapmak zor. Bizi bu yaşımıza ulaştıran Rabbimize hamd ediyoruz.

Maaile olarak bütün değerlerin değersizleştirildiği, tüm anlamların içinin boşaltıldığı, fıtrata dair her şeyin sıvılaştırılmaya çalışıldığı zamanlarda değerleri savunmak, ‘söz’ün hakkını vermek, kalemlerimizi güçlüden yana değil haklı olandan kullanma, hiç bir şart ve zamanda değişmez “HAKK”ı anlatmak, gücümüzün yettiği kadar kötülüklerin kaldırılması, çirkinliklerin değer görmemesi için oynattık. Siz okuyucularımızla beraber bugünlere ulaştık.

Bu sayı bizim için bir doğumun işareti olduğu gibi bu son bahar günü koca çınarlarımızdan birini daha toprağın bağrına koyduğumuz ay oldu. Genel Merkez’deki eğitim gündemlerinin değişmez dersi “Sosyal Yapının Güçlendirilmesi” denilince akla gelen ilk isim, bir dönemlerin değerlerimizi temsil etmeyen göstergelere engel olduğu için adı “sansürcü bakana” çıkan, herkesin ilkelerinden ve inancından taviz vermediği bir kul olarak tanıdığını Erbakan Hocamızın ömür boyu yol arkadaşı Oğuzhan Asiltürk vefatıyla Milli Görüşçüler olarak bir dayanağımızı daha kaybettik, dünyadaki yetimliğimiz biraz daha arttı.

Eminiz ki, şartlara ve zeminlere göre değişmeyen tüm büyüklerimiz -vefat eden ve hala yaşayan- tarihin sayfalarından karşımıza çıkarak tıkandığımız noktalarda yol açanlarımız olacak. Bu sayımızda Oğuzhan Asiltürk’ün dile getirilmeyen yönlerini ele aldığımız çeşitli dosyalarımız sayfalarımızda yer alıyor.

Kışın yaklaştığı şu günlerde mutfağımızdaki yangın, pazarımızdaki sıkıntılar git gide büyüyor. Ekonomide meydana gelen krizler en çok aileyi vuruyor. Artan boşanmaların, ev içi şiddetin, şiddetli geçimsizliğin, babaların boyunlarının bükük olmasının en temel sebebi yönetilemeyen ekonomi olduğunu herkes biliyor.

Bu sayımızda yer verdiğimiz diğer konu da ekonominin sosyal hayata ve aileye etkileri oldu.

Bu sayımızda farklı farklı kapak konularımız ve hayatın farklı noktalarına dokunan dosyalarımızla karşınızdayız.

Bu yaşımıza kadar bizimle olan siz okuyucularımıza teşekkür ederiz.

Milli Görüş ve Milli Gazete ailesi olarak tüm ailemizle nice yıllar için dua ediyoruz.

Fiemanillah…

 

ELİF ÖRS

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel