Connect
Yukarı çık

Editörden- Hak Sözü Kuşanarak Yeni Yaşımıza Merhaba

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Editörden…

Bundan elli sen önce bu topraklarda “hak” sözü yükseltmek için bir besmele çekildi. Temeli Hz. Adem’e (as) dayanan bir söz. Son yüzyılda nefesi kesilmeye çalışılan, dünyadan silmek için nice planların ve savaşların yapıldığı bu “söz” düştüğü topraklardan dünyaya haykırıldı.

Dünya imtihanının ne şu ne bu; ancak ve ancak “Hak ile batılın” arasında ceryan eden bir imtihan olduğu başta Anadolu’da yaşayan müslümanlara sonra da tüm insanlığa haykıran bir “söz” oldu. Bin yıldır dünyaya hakkı haykıranların torunlarına “Sen Yeniden Büyük Türkiye’yi” kuracaksın diyen “söz”dü bu. At izinin it izine karıştığı zalimlere zalim bile denilemediği zamanlarda tüm insanlığın sorumluluğunu taşıdığının bilinciyle Erbakan ortaya çıktı ve bu millete “Hak” olan sözü hatırlattı. Birilerinin “hak” sözü savunma sebebiyle başına geleceklerden korktuğu zamanlarda “Hak” sözü yücelterek tüm belaları göğüsledi. Zamanla birler, onlar oldu; onlar yüzler oldu; yüzler binler oldu; binler milyonlar oldu. Artık dünyada hiç bir şey eskisi gibi olmadı. Milli Görüş’ün tarih sahnesine tekrar çıkmasıyla yüz yıllık planlar bozuldu, hesaplar baştan yapılmaya başlandı.

Maaile bu kadim yürüyüşün bir parçası olarak yayın hayatına başladı. Milli Görüş biliyordu ki; ırkçı emperyalizmin esas hedefi aile ve kadındır. Tüm planlarını ailemizi ve kadınımızı fıtratından uzaklaştırmak üzere planlar yapar. Bütün filmler, reklamlar, müzikler, televizyon programları mücahide olması gereken kadınlarımızı özünden uzaklaştırmak için tasarlanır ve yayınlanır. Irkçı emperyalizm bir toplumu dönüştüren en büyük gücün kadın olduğunun en çok farkında olandır. Bir babayı değiştirirseniz sadece bir insanı değiştirirsiniz. Fakat bir kadını değiştirir ve dönüştürürseniz bir nesli değiştirir ve dönüştürürsünüz. Dünyadaki bu sömürü sisteminin farkında olarak tekrardan aileyi gündeme aldı Maaile. Modern zamanlarda köleliği bile ağıza alınmayan kadını fıtratına çağırmak için yola koyuldu Maaile.

İşte şimdi bu yürüyüşümüzde, yayın hayatındaki 4. senemize giriyoruz. Elli yıl önce çekilen “Besleme”nin bereketiyle “ Önce Ahlak ve Maneviyat” bayrağını taşıyoruz. Hak ile batıl arasındaki mücadelenin kıyamete kadar devam edeceğinin biliciyle “Hak” olan davada Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca gibi gücümüzü, gayretimizi ortaya koyuyoruz. Irkçı emperyalizmin hedefinde olduğumuzun bilinciyle Allah’a (cc) dayanarak davamızda ‘sabit kadem’ emanetimiz “hak sözü” bizden sonraki nesillere çalışmaya gayret ediyoruz. Fildişi kulelerinden millete nizam veren yazarlar, büyükler gibi oturduğu yerden değil, tam da savaşın göbeğinden, milletin bağrından kalemlerimizi kuşanıyoruz. Yeri geliyor anlamaya

çalışıyoruz, yeri geliyor uyarmaya çalışıyoruz. Düşünelim, anlayalım, yaşayalım, yaşatalım, anlatalım istiyoruz. Bir davayı kuşanmışız! Bir nesli büyütenin, bir medeniyeti inşa edenin kadın olduğunun şuuruyla yüreğimizi tüm insanlığın kurtuluşu için çalışacak heyecanla dolduruyoruz. Biz umudu taşıyanlarız!

Biz dünya tarihi kadar kadim bir davanın temsilcileriyiz. Bu şuurla tüm insanlığın kurtuluşu için yer yüzünde “adalete” dayalı “Yeni Bir Dünya”yı kurmak için tüm gücümüzle çalışmaya gayret ediyoruz. Artık Maaile; okuyucusuyla, yazarıyla, sayfa tasarımcısıyla, dağıtıcıyla bir ailedir. Bu büyük ailemizle “sözü” kuşanarak, “Hak sözü” yüceltiyoruz.

Fiemanillah…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel