Connect
Yukarı çık

Muhittin Yıldırım Hoca Ve Eşi Evinin Kapılarını Maaile’ye Açtı

“Bugün Müslümanlar umumi işgal altındadır. Umumi işgal olan yerde cihat farzı ayındır kadın olsun, erkek olsun herkese. Cihat olmazsa aileni kurtaramazsın. Ailedeki o dengeyi nasıl sağlayacağız? ‘Efendim ben çocuğumu iyi eğiteyim.’ Eğitiyorsun da salatalık gibi oluyor. Ailenin en iyi eğitilmiş insanı davadan habersiz oluyor. Bir şeye yaramıyor. Solucan gibi iskeleti yok. Cihat şuuru olacak ki bir iskeleti olacak.”

“Kötü film ve kötü oyunları çocuklar öğrendiğinde bir daha oradan ayrılamıyor. Siyonizm onu çok iyi tespit etmiş. Her haramın yerini bir helal, her batılın yerini bir hak alırsa mücadeleyi kazanırız. Aynı şeyleri bizim yapmamız lazım. Milli Gazete bu dergiyi çıkardı. Ne bu? Milli Çocuk dergisi çok önemli, Maaile dergisi çok önemli. Bu bir dergi bunun gibi biz milyonlarca şey çıkarmamız lazım. Bu da cihatla olur.”

Nisan ayında vedalaşırken Mayıs ayında kıymetli bir aile buluşturma sözü ile ayrılmıştık siz kıymetli okuyucularımızdan. Ankara ziyaretimizin üçüncü röportajın da Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım

Hocamızın evine misafir olduk. Hani özlediğimiz kocaman geniş aileler vardır ya işte tam olarak öyle bir aile Yıldırım ailesi. Haftalık aile sohbetlerinin olduğu günde ziyaret etmem hasebiyle kalabalık bir ev bekliyordum ancak beklediğimden daha da geniş bir aile manzarası ile karşılaştım. Ziyaretimiz on beş tatile denk geldiği için torun tombalak herkes oradaydı. Sıcak, samimi, tam da özlemini duyduğumuz torun ve yeğenlerin sesleriyle şenlenen bir yuva!

Sohbete Muhittin Hoca ve eşi Aliye Hanım ile başladık. Evet, evet sohbete onlarla başladık diyorum zira ailenin diğer fertleri de sohbetimize dahil oldular. Yıldırım ailesi bu açıdan gerçek bir aile röportajı oldu diyebilirim. Öncelikle ‘Yıldırım Ailesi’ni tanımakla başladık.

Muhittin Hoca: Biz aslen Trabzonluyuz. Çaykara ilçesinin Akdoğan Köyü’nde doğduk. Orta gelirin biraz altında yaşayan bir ailenin çocuklarıyız. Dedelerimiz İstiklal Savaşı’nda şehit olmuşlar. Hanım da o Zincirli Taş Köyü’nden, onun da dedelerini ben çok yakından tanıyorum.

Aliye Hanım: Eşimle teyze çocuklarıyız. Muhittin Hoca iyi bir insandır. Aynı gördüğünüz gibi bir insandır. Onu doğuran büyütenlerden Allah razı olsun. Dört oğlumuz, bir kızımız, on torunumuz var. Bugünümüze çok şükür. Hoca eğitimlere gider. Ben torunlara bakarım. Gelinlerim hem okuyup, hem çalışıyorlar.

SELİME SÜMEYYE ABATAY

Devamı Maaile Dergi Mayıs Sayısı’nda…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj