Connect
Yukarı çık

Hakkımızda

Çağdaşlık ve modernite adına kadından kullanılan, her bakımdan istismar edilen ve sömürülen bir varlık meydana getirildi. Çağdaş kadın modeli geliştirilirken annelik ise kadının elinden alındı. Anneliğin yerine ‘kariyer’ merdivenleri konularak kadın, yeri doldurulamaz rolünden yoksun bırakıldı.
Maaile; ‘Ümmet kadını annedir’ diyecek… Maaile; ‘Ümmet kadını mücahidedir’ diyecek. Maaile, her ay ‘bir olmak bize iyi gelecek’ diyecek… Maaile; Kur’an ile, sünnet ile, kendi kavramlarımızla, İslam Birliği mesajlarıyla gelecek…
Ve Milli Gazete ailesinin yayın hayatına kazandırdığı bu dergimizin mutfağında, muhtevasında sadece hanımefendi kardeşlerimiz olacak.
Maaile ‘mücahidelerin’ dergisi, ailelerimizin buluşma adresi olacak…
***
Maaile Dergi, kadın ve aile dergisi olarak 2016 yılında, Milli Gazete’nin bünyesinde yayın hayatına başladı. Editör ve yazarlarımız ile birlikte yazı kadrosunda sadece kadınların yer aldığı dergimiz, “bir olmak” ve “aile” kavramını yeniden hatırlamamız gerektiğini, şuurlu bir aile, bir ümmet kadını ve ümmet ailesi inşa etmeyi hedefleyerek besmelesini çekti.
Yaşadığımız şu zamanda Ümmetin, toplumun ve her şeyin özü olan aile kurumunun parçalanmışlığını yaşıyoruz. “Bir Olmak Bize İyi Gelecek” sloganımız ile Maaile Dergi olarak toplumsal savrulmuşluğun içerisinde aileyi, toplumu kurtarabilmenin umudunu taşıyoruz.
Yeniden ümmeti hatırlatmak ümidiyle; Müslümanlığın ve insanlığın kurtuluşu adına bir derdi olan kadın şahsiyeti üzerinde çalışmaya, kendimize, ailemize ve toplumumuza bütün bu kutsal değerleri hatırlatma gayreti içerisindeyiz.
Hanım sahabelerden çağımızın kadınlarına kadar ümmet coğrafyasında insanımıza, kadınımıza ve evdeki kızımıza rol model olabilecek kadın şahsiyetlerin hayatlarını dergimize taşıyoruz.