Connect
Yukarı çık

ALLAH’IN RAZI OLACAĞI İŞLERİN PEŞİNDE KOŞUYORUZ

Zaman kayarken gökyüzündeki bir yıldız gibi, tasalanmadan yılmadan yürü…

Milli Görüşle ilk tanışmam Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın yaptığı zamla babamın araba alabilmesiydi. Ve benim için, Kıbrıs Fatih’iydi”.
Tamamen Asr Suresi’nin hayatımıza kattığı değeri düstur edinerek hareket ediyor. Bir arkadaşından, bir komşundan – ki bu kırk ev ön, kırk ev arka, kırk ev sağ, kırk ev sol taraftaki evler; yani Erbakan Hocamızın da deyimiyle “sandık bölgesi” – sen sorumlusun!
Bizi hayra davet edenleri evimize almalıyız. Gerek Milli Gazete, gerek Tv5 gibi yayın organlarından, helal ve temiz olan yollardan beslemeliyiz ailemizi.”

Merhaba Sevgili Teşkilat severler! Teşkilat bizim evimizse, o evin kapısı çalındığında, her daim açan birim; Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ve Halkla İlişkilerdir bence. Bu ay yuvamız olan teşkilatı inceleyeceğiz. Bunun içinse uzun yıllardır İstanbul İl Kadın Kolları Teşkilatı’ndan STK ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığını sürdüren, Özlem Gerek Serenli Hanımefendinin kapısını çaldık. Evet, her ay bir teşkilatçı teyze ile seslendik size bu kez biraz teknik açıdan ele alacağız teşkilatımızı.
Özlem Başkana sizi ve teşkilatımızı biraz tanıyalım deyince,“Babam sağlık memuru, annem ebe. Memur çocuğuyum ben. Tam bir Anadolu sentezi içinde büyüdüm. Bütün kardeşler farklı şehirlerde doğduk. Çocukken Milli Görüş’ün içinde hiç olmadım ama milli değerlere önem veren bir aileydik. Milli Görüşle ilk tanışmam Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın yaptığı zamla babamın araba alabilmesiydi. Ve benim için, Kıbrıs Fatih’iydi.”

Elif TINBEK

 

Devamı Maaile Dergi Nisan Sayısı’nda…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teşkilatçılar